O svatbě Zdeňka Pohlreicha ve Švýcarsku a svatební hostině v restauraci TriBeCa

Je to pár dnů, co český šéfkuchař Zdeněk Pohlreich absolvoval svatbu podruhé v roli ženicha.

Koho si vzal a jak jejich svatební den vypadal?


Za svou vyvolenou přijal Zdeňku Gruberovou (43) a svatba se konala 15. října 2011 v rakouském městečku Romanshorn, kde si Zdeněk Pohlreich (54) otevřel svou další restauraci TriBeCa.

Jeden by mohl říct, že to byl den chladný, romantické duše by hovořili o dni jako z pohádky. Avšak zajisté, byla to svatba utajovaná. Naštěstí tajemství proniklo na povrch týž den svatby, a svatební harmonii nenarušovalo „tolik“ reportérů. Těm, co přišli, dal Zdeněk neverbálně jasně najevo radost z jejich přítomnosti (pozn. zvednutý ukazováček).

Toho rána bylo naměřeno v Rakousku 5 stupňů nad nulou. Očividně bylo ale zamilovanému páru „teplo“, neboť celý obřad se konal venku. Jak řekla nevěsta, byl to i adrenalin, který jim pomohl venku vydržet.

Místo obřadu bylo v altánku na terase již zmiňované Polhreichové restaurace, která je součástí zámku. Je to malebné místo s kouzelným výhledem u břehu Bodamského jezera. Pár oddal z moci úřední jejich společný kamarád, kuchař,moderátor a herec Ivan Vodochodský (48), který je k tomu, jakožto zástupce Hradce Králové oprávněn. Ten pronesl řeč, která některé dojala, jiné rozesmála. „Aspoň nás oddal kamarád,“ řekli.

A že to byla svatba vskutku netradiční! Pár přišel v černo-bílém oblečení. Zdeněk coby novodobý Charlie Chaplin a nevěsta v bílých plátěných šatech s černou silonovu krajkou po bocích a černých botách (pozn. zřejmě pohodlných). Netradiční róby, možná vyjadřující jejich styl či smysl pro humor. Z dalších zvláštností? Nevěsta svému vyvolenému neřekla pouze „Ano“, ale měla jasno a řekla mu: „Ano, šéfe!“. To byl již Zdeněk tak nedočkavý, že Zdeňce přilétly na rty dva polibky dopředu navíc. Ten třetí již byl ale opravdový a jak se patří. Dlouhý a vášnivý.

Adrenalin opadl, lásky a štěstí sice bylo hodně, ale zima byla vlezlá. A tak prokřehlá Zdeňka po obřadu ráda přijala deku na zahřátí.

Po obřadu se svatebčané přesunuli do tepla restaurace, která byla krásně vyzdobená. O přípravu svatební hostiny se postaral český šéfkuchař Ondřej Jíň. Tomu Pohlreich svěřil svou restauraci i přípravu pohoštění do rukou.

Ze svatebních hostů přicestovala hrstka známých a dvě celebrity. Již zmiňovaný Ivan Vodochodský a kolega z branže kuchař Roman Vaněk (41).

Přítomné byli i děti novomanželů z předchozích manželství. Zdeněk se v únoru rozvedl a s bývalou manželkou adoptovali syna Honzika. Zdeňka, která se rozvedla pouhých 8 dnů před svatbou, do manželství přivedla děti 2 a to syny. Děti si svatbu náramně užívali a společně se svými kamarády oslavu zakončili polštářovou bitkou. To ale již mírně cholerický Zdeněk vzápětí utnul a děti poslal na kutě.

A co svatební cesta? Určitě někam do tepla. Možná je i na místě vyrovnat energie. A tak hurá za sluníčkem do Thajska.

Široká nabídka snubních prstenů